MÜBAREK KURBAN BAYRAMLARINI KUTLUYORUM.

KIYMETLİ DOSTLARIM

ÖNCELİKLE TÜRK-İSLAM COĞRAFYASINDA YAŞAYAN TÜM MÜSLÜMANLARIN (ANCAK EMPERYALİST GÜÇLERİN ÖNÜNDE EĞİLMEYEN HAŞA ONLARA SECDE ETMEYENLERİN) MÜBAREK KURBAN BAYRAMLARINI KUTLUYORUM. BU KUTSAL GÜNLERİN, TÜM İNANANLARIN VAR OLAN ONUR VE ŞEREFLERİNİ ÇOĞALTMASINI AYRICA DA ZALİMLERE KARŞI MUTLAK GALİBİYET GETİRMESİNİ YÜCE ALLAH’TAN DİLİYORUM.

YAŞADIĞIMIZ BU ZOR GÜNLERDE NASIL DAVRANIŞLAR İÇİNDE OLMAMIZ GEREKTİĞİNİ ÇOCUKLUĞUMDA YAŞADIĞIM BİR ANIMI SİZLERLE PAYLAŞARAK ANLATMAK İSTERİM. 11 YAŞINDAYKEN OTURDUĞUMUZ EV MEZARLIĞA ÇOK YAKINDI BU SEBEPLE MAHALLEDEKİ BİRÇOK ARKADAŞIMIZ BAYRAMDA MEZARLIK ZİYARETİNE GELENLERDEN HARÇLIK ALMAK AMACIYLA MEZAR ÇAPALAMAYA GİDERLERDİ.

BİZDEN ÖNCE MAHALLEYE TAŞINMIŞ OLAN BÜTÜN ÇOCUKLARIN AĞZINDA KEL DİYE TANINAN ANCAK İSMİNİ BİLMEDİKLERİ BİR ADAMIN SOHBETİ VARDI. BAYRAMLARDA MUTLAKA YAKINLARININ MEZARINA ZİYARETE GELİP ÇOCUKLARA ÇİKOLATA VE PARA DAĞITIP AYRICA DA İHTİYACI OLANLAR İÇİN DE MEZARLIKTA DÖRT BEŞ TANE KOYUN KESTİRİP DAĞITTIĞINI SÖYLERLERDİ.

BEN DE ARKADAŞLARIMLA BERABER MEZARLIĞA GİDER KEL DİYE BAHSEDİLEN ADAMIN GELMESİNİ BEKLERDİM. TÜM SAMİMİYETİMLE SÖYLEMEK İSTERİM Kİ AMACIM BAHSİ GEÇEN KİŞİNİN DAĞITTIĞI HEDİYELERDEN ALMAK DEĞİLDİ. MAHALLEDEKİ ÇOCUKLAR ARASINDA MASAL KAHRAMANI OLARAK ANLATILAN BU KİŞİYİ GÖRMEK İSTİYORDUM. HANGİ GÜN GELECEĞİ BİLİNMEDİĞİ İÇİN SIKILMAMAK ADINA BENDE ZİYARETÇİSİ OLMAYAN, UZUN YILLARDIR ZİYARET EDİLMEMİŞ MEZARLIKLARIN ÜZERİNDEKİ OTLARI KESEREK BAKIMLARINI YAPIP RUHLARINA DUA EDİYORDUM.

ZANNEDERİM Kİ ANNEM ÇAĞIRDIĞI İÇİN BİR SÜRELİĞİNE EVE GİTMİŞTİM. DÖNDÜĞÜMDE İSE KEL DİYE ANILAN KİŞİNİN GELDİĞİNİ ÇOCUKLARA PARA VE ÇİKOLATA DAĞITTIĞINI AYRICA DA FAKİRLERE VERİLMEK ÜZERE BEŞ ADET DE KOYUN GETİRDİĞİNİ ÖĞRENDİM. O GÜN YAŞADIĞIM ÜZÜNTÜYÜ HİÇBİR ZAMAN UNUTAMAM. ANCAK BU YAŞIMA KADAR NEREDEYSE HEMEN HEMEN HER GÜN KENDİSİYLE BERABER HAYATIMA OLUMLU YÖNDE ETKİ EDEN ÜÇ KİŞİYE MUTLAKA DUA ETTİM.

ÇOCUKLUK YAŞLARIMDA YAPTIKLARIYLA HAYATIMA ETKİ EDEN KEL LAKAPLI KİŞİNİN HARİCİNDEKİ DİĞER İKİ KİŞİYLE İLGİLİ DE İNŞALLAH BAŞKA PAYLAŞIMLARIMDA MUTLAKA BAHSEDECEĞİM. YUKARDA ANLATTIĞIM SATIRLARDAKİ BU HATIRAM PAYLAŞTIĞIM RESMİMDE DE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ HER BAYRAM ÜLKEMİZİN ÇEŞİTLİ YERLERİNE ÇOK UZUN YILLARDIR BİNLERCE KURBANLIK YOLLAYIP İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ MUTLU EDEBİLMEMİN BİLİNÇ ALTIMDA ZEMİNİNİ HAZIRLAMIŞTIR.

KIYMETLİ DOSTLARIM BİZİM JENERASYONUMUZ GEZİ OLAYLARINI, 17-25 POLİS YARGI DARBE TEŞEBBÜSÜNÜ, 15 TEMMUZ ASKERİ DARBE KALKIŞMASINI SON OLARAK DA İLK EKONOMİK DARBE TEŞEBBÜSÜNÜ BAŞARIYLA PÜSKÜRTMÜŞ BİR NESİL OLMANIN HAKLI GURURUNU YAŞAMAKTADIR. PKK-FETÖ-DHKPC-DEAŞ GİBİ TERÖR ÖRGÜTLERİNİN TÜM HAMLELERİNE KARŞI MÜCADELE ETMİŞ OLMANIN ÜLKECE KISMEN YORGUNLUĞUNU YAŞAMAKTAYIZ (ANCAK BENİM İÇİN GÜZEL BİR YORGUNLUK)

BUGÜN BEŞ YAŞINDA VEYA ON YAŞINDA OLAN EVLATLARIMIZI ÜLKEMİZİ KORUYABİLMEK ADINA ÇOK AMA ÇOK BÜYÜK İMTİHANLAR BEKLEMEKTEDİR. MALESEF Kİ BİZDEN DAHA ÇOK BEDEL ÖDEYECEKLER. EMPERYALİST GÜÇLER SON YILLARDAKİ YÜKSEK BÜTÇELİ FİLİMLERİYLE DÜNYA KAMUOYUNDA ALT ZEMİNİNİ OLUŞTURMAYA ÇALIŞTIKLARI ÜLKEMİZE YAPACAKLARI OLASI BİR ASKERİ HAREKÂTIN MUHATTABI BUGÜNÜN ÇOCUKLARI OLACAK.

BENCE ÇOCUKLARIMIZIN ANNESİ BABASI GİBİ DAVRANMAKTAN ZİYADE ONLARIN YAŞAM KOÇUYMUŞ, ÖĞRETMENİYMİŞİZ, REHBERİYMİŞİZ GİBİ DAVRANMAK ZORUNDAYIZ. TABİRİMİ LÜTFEN MAZUR GÖRÜN; HATTA ONLARIN KÖLESİYMİŞİZ GİBİ DAVRANIP YEMEYİP ONLARI YEDİRMELİ, İÇMEYİP ONLARI İÇİRMELİ, GİYMEYİP ONLARI GİYDİRMELİ VE DE EĞİTİMLERİ İÇİN HERŞEYİMİZİ FEDA ETMELİYİZ.

HAKLI DAVASINDA SÖZÜNÜ TÜM DÜNYAYA DİNLETMESİNİ BİLEN NESİLLERİ EĞER Kİ YETİŞTİREMEZSEK ÜLKEMİZİN GELECEĞİNDEN EMİN OLMAMIZ MALESEF Kİ MÜMKÜN OLMAYACAKTIR. ŞAHSIMA SEVGİ BESLEYEN ARKADAŞLARA TEŞVİK AMAÇLI OLMASI İÇİN DEVAMLI ÇOCUKLARIMLA PAYLAŞTIĞIM ANLARIMIN GÖRÜNTÜLERİNİN SEVGİLİ ANNELERİ TARAFINDAN PAYLAŞILMASINI GÖZLERDEN UZAK OLMAK İSTEYEN BİR YAPIM OLMASINA RAĞMEN RAZI OLDUM.

PAYLAŞIMIMDAKİ RESMİN BAZILARI TARAFINDAN ELEŞTİRİLECEĞİNİ BİLİYORUM. ANCAK BU YAPTIĞIM DAVRANIŞIN FETVASINI DEĞERLİ HOCALARDAN VE DİN ALİMLERİNDEN ALDIM. TEŞVİK AMAÇLI OLDUĞU İÇİN İYİ OLACAĞINI SÖYLEDİLER. (BEN ART NİYETLİ DÜŞÜNMEYE DEVAM EDENLER İÇİN DE BAKARA SURESİNİN ŞU İLGİLİ BÖLÜMÜNÜ YAZARAK PAYLAŞIMIMI TAMAMLAMAK İSİTYORUM.)

"MALLARINI GECE VE GÜNDÜZ, GİZLİ VE AÇIK HAYRA SARFEDENLERİN MÜKÂFATI ALLAH KATINDADIR.ONLARA KORKU VE ÜZÜNTÜ YOKTUR" BAKARA SÜRESİ/ 274

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.