Kıymetli Dostlarım, Bugün 27 Mayıs 1960 Darbesinin 58. Yıldönümü.

Kıymetli Dostlarım,

Bugün 27 Mayıs 1960 Darbesinin 58. Yıldönümü. Bu darbenin her yıldönümünde melankolik bir ruh haline sahip olmaktan kendimi bir türkü alıkoyamıyorum.

Yanıma ziyarete gelen genç arkadaşlar hep sitemde bulunuyorlar. Yaşlı olan insanların kendilerine devamlı eleştirdiklerini ve beğenmediklerini söylüyorlar. En son dayanamayıp onlara şöyle söyledim size ne derlerse desinler gülün geçin ciddiye bile almayın onların söylediklerini.

Onlar Cennetmekan Adnan Menderes’e senin bir tek kılına zarar gelmesin diye biz çocuklarımızı bile feda ederiz diyen ancak darbe yapıldığında ise evlerinin içinden dışarı çıkmaya cesaret dahi edemeyen kimselerdir dedim. (Bir taraftan Adnan Menderes’e cesaret veren imtihan vakti geldiği zamansa hiçbir şey yapmayanlardır diye de belirttim.)

Sizler ise ülkemizin Cumhurbaşkan’ına yani tesbihin imamesi durumundaki sayın Recep Tayyip Erdoğan’a “Dik dur eğilme kardeşlerin seninle” diyerek ona cesaret vermiş, imtihan vakti geldiği zaman da tankların, tüfeklerin önüne geçerek kendinizi siper etmiş bir nesilsiniz. (Bence kurtuluş savaşına katılan nesilden sonraki en şanlı, şerefli nesilde sizsiniz dedim.)

Onlar sizi beğenmeyip eleştireceklerine 1960 darbesinde, 1980 darbesinde neden seslerini dahi çıkarmaya cesaret edemediklerinin açıklamasını yapsınlar da sonrasında sizi beğenmeyerek eleştirebilme hakkına sahip olsunlar.

Kıymetli dostlarım beni en çok kızdıran şeylerden bir tanesi de bugün ülkeyi yönetmeye talip olup Cumhur ittifakına karşı olan Recep Tayyip Erdoğan gitsinde gerekirse ülke batsın diyen sözde solcuların birçoğunun ise 27 Mayıs 1960 darbesini darbe olarak kabul etmemeleridir. Açıklamaları ise 1 gram vicdan sahibi olan her insanı kızdıracak türden mazeretlerdir.

Bu darbeyi yapan daha sonrasında ise kendini milli birlik komitesi olarak adlandıran 38 tane çeşitli rütbelerdeki subayın Cumhuriyet tarihinin en modern anayasasını yapmalarıymış. Yani diyorlar ki onlar darbe yapıp dönemin Başbakanını ayrıca iki bakanı astılar ancak bunun yanında en modern anayasayı yaptılar. Bu yüzden 27 Mayıs darbe değildir diyorlar.

Ben utanma duygusunun bütün insanlığa ait bir şey olduğuna her zaman inanmış bir kişiyim. Ancak bizdeki sözde solcuları tanıdıktan sonra bu düşüncemde gerçekten yanıldığımı anladım.

1960 darbesini yapanların bugünkü takipçilerine inat 24 Haziran seçimlerinde Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı ilk partili Cumhurbaşkanı seçtirip mecliste de çoğunluğun Cumhur İttifakı'nda olmasını YÜCE ALLAH’ın izniyle mutlaka sağlayacağız.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.