DÜŞMANIMIZ İŞTE BUNLAR;

Kıymetli Dostlarım,

Birkaç gün öncesine kadar doların düşüş seyrine gireceğine birçok kimseler inanmayarak şöyle konuşmalar yapıyorlardı; ‘’Dünyadaki birçok güç Recep Tayyip Erdoğan’a karşı birleşti, artık ekonomimiz bir daha kurtulamaz, seçime kadar dolar 6-7 lira, seçimden sonra ise 10 lirayı bile aşacakmış!’ diye felaket tellallığı yapanlar, doların hızlı bir düşüş göstermesi üzerine bir anda şekil değiştirdiler.

İşin en kötü ve en üzücü yanı ise biraz gizli biraz açık bu olumsuz konuşmaları yapan iş adamlarının çoğunun, Ak Parti’ye yakın isimler olmasıydı. Oysa ki düne kadar çok küçük sermayeli esnaf olan ve Ak Parti sayesinde bir anda güçlenen bu insanların vefa duygusu gösterip piyasalara moral vermek adına konuşmalar yaparak ellerindeki dolarları bozdurmaları gerekirken, bir anda kıyamet senaryosu çığırtkanlarının baş aktörlüğüne soyundular.

Aslında ben bu duruma yabancı değilim. Kendi hayatımda da bunu maalesef ki birçok kez yaşadım. Dostluğum sayesinde birçok şeye sahip olan bazı insanlar, düşmanlarımın çok olduğu ve baskı görmeye başladığım dönemlerde kazandıklarını kaybetmemek adına şahsımı bir anda yarı gizli yarı açık bir şekilde eleştirir duruma geçmişlerdi. Tüm bunların sonunda da fetoculer tarafından 10 sene süreyle cezaevine atıldım.

Cezaevinde avukatlarım vasıtasıyla bu şahıslar ile ilgili öğrenebildiklerim şu yöndeydi; ‘’Bizler zaten onun yaptığı hataları söylüyorduk, son zamanlarda yaptıklarını benimsemiyorduk. Bunu birçok yerde de söyledik. Hem zaten biz iş adamıyız.’’ şeklindeydi. Bu sözlerle kendilerince vicdanlarını rahatlatıyor, bu şekilde şahsıma yapılan operasyonun dışında kalmayı başarıp bana düşmanlık yapanlara da yakın oluyordular.

Benim anlatmış olduğum bu olay insan sayısı olarak daha küçük bir versiyon. Sayın Cumhurbaşkanımızı son bir ayda dolar krizi diye adlandırılan süreçte eleştirenler aslında kendisine herşeylerini borçlu olan kimselerdir. Sayıca maalesef ki bu oran benim yaşadıklarımın çok daha üstündedir.

Kıymetli kardeşlerim bugünlerde Türkiye’de var gücümüzle dikkat etmemiz gereken çok büyük tehlikeler var.

Birincisi bölücüler, ikincisi fetocular, üçüncüsü ise totoculardır. Bunların en tehlikelisi üçüncüsüdür. Yani totoculardır. Herkesin üzerinde toto oynar en güçlü kimse ona yakın durur devir değiştiğinde ise düşeni ilk olarak onlar satarlar.

Şuna lütfen inanın ki bu şahıslar dünyada her şey olabilirler. Lakin bir tek adam olamazlar.

İşte tüm bu sebeplerden dolayı Cumhur İttifakını destekleyerek, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı da ilk partili Cumhurbaşkanı olarak seçtirmeliyiz.

Not; Kıymetli dostlarım 17 Haziran Pazar günü saat 15.00’da Elazığ’da Ahmet Aytar Miting Alanında şehitleri anma gününe konuşmacı olarak katılacağım, gelmek isteyen tüm dostlarım benim davetlimdir.

BİR UMUTTUR YAŞAMAK

REİS SEDAT PEKER

 

Yorum Bırakın

Email adresiniz görünmeyecektir.